Tipů na vánoční dárky pro tatínka, babičku i partnera jsou všude mraky, tipů na vánoční dárky pro pejsky už trochu méně a i já jsem dlouho rozmýšlela, jak tenhle článek vůbec pojmout 😊. Poslední dobou se totiž čím dál víc snažím přemýšlet, jestli a kterou věc moji psi skutečně potřebují, která dělá radost spíš mě a jestli ji nemám vyměnit raději za nějaký společně strávený čas. A tak si ukážeme od každého trochu 😊. Téma vánočních dárků pro pejsky jste si na Instagramu odhlasovali jako to, které chcete číst nejdřív, takže jdeme na to!

 

1. Čmuchací dečka Nousin

Upřímně, byla bych divná, kdybych vám nedoporučila něco, co jsme začaly tvořit s mamkou, protože jsme se do toho na zahraničních webech zamilovaly už víc než před rokem a prostě jsme si řekly, že to musíme mít taky 😊. Já osobně hlavolamy pro psy prostě miluju a ta myšlenka vytvořit věc, při které se dosyta vyřádí moje mamka, která miluje šití, já, protože miluju to všecko okolo a pejsci, protože milují tuhle aktivitu mě okamžitě nadchla. Každá Nousin, kterou vytváříme je originál, žádné dvě nejsou stejné. Jedním z hlavních důvodů proč to tak je, že se trochu snažíme ulevit tomu fast fashion trendu a využít látky, které by jinak putovaly do konťáku. Výsledkem je pak čmuchací dečka, do které vložíte suché nedrobivé pamlsky a necháte psa, aby relaxoval, zabavil se, unavil se, odměnil se a strávil s vámi společně čas. Jestli vás o čmuchacích dečkách zajímá něco víc, mrkněte na náš e-shop www.nousin.cz, kde je všechny splašíte. Jo a 10% z každé dečky věnujeme na pomoc pejskům v útulku, to se tak trochu opičíme po Katce z Funky Dog, o které bude řeč v jednom z následujících bodů.

 

2. Puller

Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem k němu trochu skeptická, když jsem ho viděla podruhé, přišel mi fajn a čím víc se okolo Pulleru motám, tím víc ho miluju! O Pulleru najdete tady na blogu celý článek, takže vám jen shrnu, proč mi přijde lepší, než jiné hračky. Tak zaprvé je to materiál, který je za mě fakt unikátní. Dlouhodobě se snažím bojovat proti tenisákům a Wicky mi to kazí, vždycky když venku nějaký najde. Puller má materiál, který je pro zuby šetrný a tak nemusíte mít strach, že by je psovi nějak poškodil. Druhý důvod je to, jak široce využitelný je. Kdo chce, může ho brát jako hračku, někdo ho použije při tréninku jiných sportů třeba jako odměnu nebo pomůcku pro zvyšování fyzičky a koho to fakt chytlo, může soutěžit ve sportu Dog Puller, který je založen právě na používání dvou Puller kruhů. Takže jestli váháte, zda do něj jít nebo ne, fakt ho zkuste, je prostě skvělý! Seženete ho třeba na stránce dovozce Puller potřeb www.rebeldog, ale i na spoustě dalších míst.

 

3. Dokonalá láska

Už ani nevím, jak je to dlouho, co jsem na Dokonalou lásku prvně narazila, ale přesně si pamatuju, že jsem se už několikrát rozhodovala, jestli tam něco koupit nebo ne. Nejdřív to byla aromaterapie proti separační úzkosti, potom olejíček proti strachu a úzkosti pro Adinu, nějaké oleje do krmení, několikrát jsem taky někomu dávala jako dárek pár věcí z kolekce pro nás páníčky. Upřimně se mi nestalo, že bych byla s nějakou věcí nespokojená, nebo mi vůbec nefungovala. Dokonalá láska si zakládá na používání čistě přírodních surovin a najdete u nich léčebné oleje, šampony nebo třeba audioterapii.
Kdybych měla vybrat jednu věc, určitě bych s klidem doporučila přípravek Na Zuby a dásně, který jsme od Dokonalé lásky dostali na otestování před pár měsíci a můžete se těšit i na podrobnější recenzi. Tady vám ale narychlo povím, že jsme s ním fakt moc spokojení a jestli má váš pejsek problémy se zuby, nebo třeba jen začínající zubní kámen, určitě stojí za pozornost. Jen se nedivte, že to chlupáč u stromečku nepochopí, že je to pro jeho dobro. Prostě i psi musí dostávat praktické dárky, nedá se svítit! 😊.
Komplet sortiment dokonalé lásky najdete na www.dokonalalaska.cz

 

4. Společný trénink

Zase něco, co váš chlupáč u stromečku až tak nepochopí, ale prostě jestli váháte, zda opravdu zkusit trénink pod dozorem někoho zkušeného, nebo jestli fakt jít na ten seminář o masážích psů, co vás tak zajímá, jděte do toho! Domnívám se, že vzdělání nás páníčků je dárkem i pro naše chlupáče, jedině když si rozšiřujeme obzory, můžeme se posouvat dál, víc si rozumět a mít se spolu prostě krásně. Já jsem zrovna skoro na konci kurzu „Se svým psem teď a tady“, který vede skvělý trenér zvířat a autor několika knížek František Šusta společně s koučkou Petrou Jaškówowou. Na žádném semináři jsem nebyla fakt dlouhou dobu a zrovna tenhle je naprostá pecka, spojuje téma tréninku psů a nás lidí z různých úhlů pohledu. Až ho dokončím, určitě se o něm rozepíšu zase trochu víc, nicméně tahle dvojka pořádá třeba i workshop Řeč těla a i když tam jsem nebyla, vůbec bych se nebála ho zkusit!

 

5. Procházka

Cože, to je nějakej error? Ne, prostě zahoďte mobil, domluvte si hlídání pro dítě a běžte aspoň kolem těch Vánoc se svým psem jen tak ven a užijte si to v přítomném okamžiku. Já vím, že tyhle rádoby esoterický řeči možná už někomu lezou krkem a mně občas taky. Pak se ale přistihnu, jak půlku procházky čumím do mobilu, druhou se snažím odbýt telefonický hovor na který si nechci dělat čas jindy, pak se domluvám na venčení s kámoškou, ať je to taky nějaká zábava a někdy to vezmu z jedný vody na čisto a rovnou skočim pro rohlíky, ať nemusim zvlášť. Tak se prostě pojďte na všechno tohle vyprdnout, vnímejte jen svého psa, nekoukejte na hodinky, jděte kam vás to povede a buďte fakt spolu, fakt v přítomnosti. To je totiž ve finále ten nejlepší dárek, který naši pejsci fakt ocení.

 

Tak a teď se stal průšvih, chtěla jsem sem nacpat dalších pět tipů na skvělé dárky pro pejsky, jenže to bych to pak rovnou mohla vydat jako knihu….
Takže si to dáme dvoudílné, aspoň se budete mít na co těšit 😛

P.S. Budu moc ráda, když se do komentáře podělíte o tip na dárek pro pejska, který je skvělý zase podle vás, inspirace totiž není nikdy dost! 😊

Mějte se krásně a užívejte podzim i blížící se zimu,

Terka

Chcete ulovit víc tipů na akce, recenzí produktů a zajímavostí? Sledujte mě a celou smečku na Instagramu! 🙂
https://www.instagram.com/pejskarium/

3 Replies to “Tipy na vánoční dárky pro psa – část první

  1. Krásný den přeji. Je to teda spíš na Mikuláše,ale já za skvělý tedy spíš předvánoční dárek považuji adventní kalendář od Mapes. Žádná pseudočokoláda-obarvený tuk, chemie, glycerin apod., jsou to sušené vnitřnosti apod. na každý den v prosinci až do štědrého dne 🙂 A chlupáč velmi rychle pochopí, že každý den bude dobrota. Naše Dorka ráno vstane a jde si sednout ke kalendáři a čeká na otevření okýnka 😀 Oblíbené dárky máme taky hračky od piskacipotvurky.cz. Jsou to opravdu kvalitní, české, ručně šité pískací hračky, které vydrží déle jak pár minut (máme kousky, které máme i přes rok 🙂 ). No a letos jsem objevila naprosto senzační pamlskovník od 4dox.cz, teda to je spíš pro páníčky,ale tip na dárek pro pejskaře se taky hodí. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.