Tipy na dárky pro psa – část druhá (na poslední chvíli)

 

V minulém díle jsem se s vámi podělila o tipy na dárečky pro psa a jelikož jsem jich měla vymyšlených spoustu, do jednoho článku se to prostě nevešlo. Proto dneska přicházím s pokračováním a zaměříme se hlavně na tzv. diy dárky, které zvládenete vyrobit sami doma a nebo ty, které ještě v pohodě seženete do Vánoc v nějakém kamenném obchodě.

Stále ale platí, že ten nejlepší dárek pro vašeho pejska je společně strávený čas, tohle všechno už jsou jen takové třešinky na dortu :P.

Tak jdeme na to!

 

  • Motýlek Funky Dog

Jestli jste si minule mysleli, že tenhle tip vynechám, tak jste vedle jak ta jedle :P. Motýlky Funky Dog totiž miluju. Je to fakt originální dárek, a hlavně pomůže pejskům v útulcích. 30% z ceny téhle kouzelné ozdoby na obojek pro psí holky i kluky jde totiž na podporu útulkáčů. Seženete ho ve spoustě kamenných prodejen po celé republice a v Praze je možnost osobního odběru přímo z e-shopu www.funkydog.cz . Doporučuji ho taky jako krásný dárek pro pejskaře, na stránce totiž najdete i brože pro dámy, motýlky pro pány a další krásné věci.

 

  • DIY sušenky

Je váš chlupáč pažravec? Pak víc než cokoliv jiného ocení nějakou mňamku 😊 A ty nemusíte kupovat v obchodě, s pár surovinami je hravě zvládnete i doma. Poměrně nedávno jsem s Katkou z výše jmenovaného Funky Dog pekla živě na Facebooku, takže se můžete mrknout na záznam a upéct si pamlsky doma. Čerpali jsme z krásné kuchařky Neštěkej a jez, kde najdete recepty, které snadno upravíte i pro lidskou spotřebu přidáním trošky koření nebo cukru. Kuchařka je navíc fakt umělecké dílo, které vás potěší už i při pouhém listování. A když budete koukat pozorně, najdete tam i naše holky jako modelky <3. Část z ceny je opět podpora pro pejsky v nouzi a seženete ji v mnoha knihkupectvích i kamenných prodejnách s chovatelskými potřebami.

 

  • DIY přetahovadlo

Studnicí skvělých nápadů je jednoznačně Pinterest. A právě tam najdete spoustu tipů na to, jak z dostupných materiálů vytvořit doma hračku pro svého pejska. Jestli potřebujete spíš videonávod v češtině, mrkněte třeba na tohle video od Káji z Psího magazínu, podle kterého ji jednoduše vyrobíte. Konkrétně právě fleecové přetahovadlo je jedna z nejoblíbenějších hraček našich pejsků, vydrží opravdu dlouho, vytvoříte si ho v barevné kombinaci, kterou máte rádi a přetahování je navíc naprosto skvělá hra, kterou můžete používat jako alternativní odměnu např. k pamlskům.

 

  • Hlavolam

Však to určitě víte, hlavolamy pro psy úplně miluju. Je to naprosto dokonalá zábava snad pro každého pejska krom těch, kteří nemají rádi pamlsky. Unaví se zas trochu jinak, než při lítání na procházkách, zapojí hlavu, procvičují si koncentraci, zároveň zrelaxují a navíc skvěle posilují váš vzájemný vztah, protože je hrajete se svým pejskem. Doma jich máme fakt spoustu, takže jestli o nějaké uvažujete, určitě do toho běžte, minule jsem vám doporučovala naše čmuchací dečky Nousin, dneska přidám třeba tip na super hlavolamy od Niny Ottosson, což je taková pramáti hlavolamů ze švédska. Od ní doporučuju třeba Worker composite. Je víc eco než čistě plastová verze, ale zase se snáze udržuje čistý, jelikož se jedná o kompozitní materiál. Nedávno jsem taky narazila na českou značku Dog Log, která dělá hlavolamy čistě dřevěné. Obě verze myslím v pohodě seženete do Vánoc, Ninu Ottosson třeba v kamenné prodejně Rebel Dog, Dog Log zase v Plzni, nebo pražské kavárně Loype.

 

  • Pomoc jiným chlupáčům

Dostáváme se k tomu zase zpátky, většina pejsků mých čtenářů má, přiznejme si, už naprosto všechno co potřebuje ke spokojenému životu – nás páníčky. Někteří ale nemají ani tenhle základ a tak zvažte, jestli místo dárku pro svého chlupáče nechcete pořídit něco těm v útulku. Existuje spousta útulků, které odvádí naprosto skvělou práci, o pejsky se úžasně starají, opravdu se jim věnují, makají na jejich propagaci a tak taky spoustě z nich najdou nový domov. Ideální je se s konkrétním útulkem poradit, co nejvíc potřebuje, ale kromě kvalitních konzerv, antiparazitik a pamlsků ve spoustě ocení právě i nějakou tu interaktivní hračku, Pullery, ale i motýlky, se kterými budou moc pejsky krásně nafotit aby měli větší šanci nalézt super páníčky. Vyberte si útulek, napište tam, co by ocenili a pošlete nějaký dáreček, uděláte dobrý skutek a to je vždycky krásný pocit 😊.

 

Užijte si se svými pejsky nádherné Vánoce a hlavně nás sledujte na Instagramu a Facebooku, už brzo pro vás totiž chystáme pořádnou pecku!

Úvodní foto: Unsplash

Článek není sponzorován žádnou z firem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.