V jednom díle Toulavé kamery na ČT jsem kdysi viděla pěknou reportáž o procházce podél říčky Vrchlice, kde údajně Josef kajetán Tyl čerpal inspiraci na text budoucí české hymny. Miluju všechny procházky kolem potoků a řek, takže jsem se tam chystala už pěkně dlouho.
Tenhle víkend se poštěstilo a kromě krásně stráveného času s přáteli to pro mě byla skvělá inspirace na výlet pro vás, pejskaře 😊. Takže se pojďte projít s námi a směle tenhle výlet obšlehněte, protože budete určitě nadšení, zvlášť jestli máte pejsky vodomily!

Cesta z Prahy trvá cca hodinku, autem jsme se dopravili přímo k železniční stanici Kutná Hora město, protože jsme chtěli do výletu zařadit taky jízdu vlakem. V pohodě ale můžete tohle pořadí obrátit a vlakem se vracet, nebo si najít okruh po turistických značkách, jestli nechcete vlakem jezdit vůbec :-).

Ze stanice Kutná Hora město jsme jeli do městyse Malešov, jsou to asi tři zastávky, jízda vás vyjde na pár kaček a ještě je takový miniaturní vlako-výlet skvělý pro socializaci psích parťáků.

V Malešově jsme našli červenou turistickou značku a z té jsme vlastně za celou cestu neuhnuli. První část trasy byla kolem a po loukách, ve velkém parnu nic moc, ale dalo se to v pohodě zvládnout a za  cca 2 kilometry se schováte do lesa, takže pohoda 😊.

 

V téhle fázi narazíte taky na Velký rybník, což je parádní příležitost pro osvěžení nejen pejsků. Voda se tvářila docela čistě, takže bychom tam klidně skočili, mít s sebou plavky. Otázka je, jak to bude s přibývajícím létem vypadat.

Kousek od Velkého rybníka se napojíte na Naučnou Stezku Stříbrná stezka – jižní okruh a ta vás dovede až do Kutné Hory a celou dobu půjdete podél říčky Vrchlice, což je zvlášť v létě naprostá paráda. Vodu pro pejsky si tedy přichystejte hlavně na první část prochajdy.

Malé doporučení, nechte si na závěr trasy dostatek času, protože jakmile se dostanete na dohled Chrámu Sv. Barbory v Kutné Hoře, nebudete se odtamtud moci odlepit, je to naprosto božské místo!

Červená turistická nás nakonec dovedla až na Havlíčkovo náměstí, kde byla posledních pár chvil otevřená kavárna Café Havlíček, na tu si taky schovejte trochu času, protože kafe bylo naprosto božský!

Výlet jsme zakončili jen pár kroků odtud, za kostelem sv. Jakuba, v restauraci V Ruthardce. Tohle místo nejenže je Dog Friendly, prostorné a dokonce s vyžitím pro děti. Navíc tu skvěle vaří a na zahrádce mají ty nevoňavější růže všech možných barev.

Potom už hurá zpátky k autu a domů.

Závěrem malé shrnutí – celá cesta je pro bezproblémové psy úplně v pohodě, vodomilové ji budou zbožňovat, lidi jsme sice potkávali, ale bylo to snesitelné, ač jsme šli v neděli a při krásném počasí. S trochou dobré vůle to zmáknete i s kočárkem, na cestě nejsou ně-jaké vyloženě nepřekonatelné překážky. Trasa, kterou jsem vám dneska ukázala má cca 8-9 km, ale můžete si v různých místech zkrátit nebo prodloužit.

Věřím, že se s nadcházející výletnickou sezónou inspirace hodila a určitě mi napište do komentáře, jaký je váš nejoblíbenější výlet se psem. Tipů totiž není nikdy dost!

Jo a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu, tam najdete další nápady, procházky a dog friendly podniky 😉.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.