Rozhovor – Lukáš Zaspal

Věděli jste, že podle WHO se průměrně my pejskaři hýbeme více, než většina ostatních lidí? Jasně, dává to smysl, minimálně třikrát denně se prostě musíme vykopat na procházku. Já si ale i tak říkám, že mám pořád rezervy.

Začněme u odpočinku – moji psi můžou odpočívat kdy se jim zamane, z čerstvě vypraného povlečení je mi líto je vyhodit a na noc jim nikdy nezapomene sundat obojek, aby je přece někde netlačil. Sama se potom krčim na gauči, když mám moc práce, prostě míň spím a někdy jsem tak k.o., že usnu v něčem příšerně nepohodlném a ve finále jsem ještě víc rozlámaná, než když jsem šla spát.

Jídlo – tak to je teprve katastrofa – pejsky ráno vyvenčím většinou hned, nehledě na to, jestli mi příšerně kručí v žaludku. Venku se ale na procházce zdržim a tak už pak snídani po návratu nestihnu vůbec. Oběd? Hlavně aby to bylo rychlý, těstoviny nebo dovezená pizza to vždycky jistí. A psi? Dáda má pečlivě vybrané granule, každý den v přesně tu stejnou dobu, aby náhodou neměla hladík a dopoledne dostaně i nějakou tu mňamku, aby se nezhubla. Wikinka je krmená většinou masem, takže tam to jede ve velkým – kus kuřete, hovězí, zeleninka, doplňky stravy, nejkvalitnější oleje a a nejlepší přílohy.

Pohyb – pravidelné procházky třikrát denně, jedna delší, aby si pořádně protáhli ťapičky, nějaký ten výlet, ať nejsou pořád na stejném místě. Nejednou byla Wikča na akupunktuře a při každém kulhání letíme na veterinu. Tady jsem na tom nejlíp – chodím aspoň jednou týdně cvičit k sympaťákovi Lukášovi, který se stará o to, abychom se s Jirkou úplně nerozpadli už za pár let a neúnavně nám připomíná, že máme pořádně a pravidelně jíst a odpočívat.

Ok, možná trochu přeháním, snažím se dávat si fakt pozor, nicméně se často přistihnu, jak dobro svých psů, ať už je to jídlo, pohyb, odpočinek nebo celkovou spokojenost, řeším víc, než to svoje. A jsem přesvědčená, že začínat by to mělo u nás páníčků, protože spokojený páníček je potažmo i spokojený pes :-). A proto jsem do připravované Pejskárium konference zařadila i přednášku Lukáše Zaspala, který se bude věnovat právě nám páníčkům a naší dobré kondici :-). Poslechněte si rozhovor o tom, co nejvíc podceňujeme a co si pro nás Lukáš připravil za program 🙂

Update:
Pejskárium konference už proběhla, jestli jste ji ale prošvihli, nezoufejte, záznam Lukášovi přednášky můžete zkouknout i zpětně na tomhle odkazu .

 

A jak to máte vy? Dbáte na zdravý životní styl a svoji dobrou kondici, nebo máte nějaké rezervy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.