Recenze knihy: Hry pro psí hlavičky

 

Knížky o psech od nakladatelství Plot jsou pro mě téměř sázka na jistotu, takže když jsem viděla v akci knížku Hry pro psí hlavičky, bylo jasno, že svojí sbírku knih musím rozšířit ?.
Na začátek ještě všeobecně, pokud se zajímáte o výcvik psů, pořídili jste si zrovna štěně a chcete si něco načíst, nebo tápete s výcvikem a nemáte třeba zrovna možnost navštívit nějakého dobrého trenéra, určitě mrkněte na jejich nabídku. Vydávají spoustu opravdu špičkových knih zahraničních i českých autorů a s čistým svědomím vám můžu nákup většiny knih od tohohle nakladatelství doporučit ?.

A teď k mému nejnovějšímu knižnímu přírůstku!

Obsah

Abych se úplně nerozkecávala a až tak neprozrazovala co všechno v knize najdete, vezmu to trochu obecně.

První část knihy je věnovaná teoretické přípravě na různé hry se psem. V kostce se tam dozvíte proč vůbec psi takové aktivity potřebují, pravidla hraní se psem a používání odměn, jaký vliv má plemeno na volbu hračky a hry pro vašeho psa, jak zajistit bezpečnost při hraní, nebo jak si poradit s různými komplikacemi které může hraní se psem nebo výcvik obecně přinést.

Druhá část je věnovaná konkrétním hrám, jak na doma, tak na zahradu, do vody, pro aktivní i méně aktivnější pejsky, malý prostor a podobně.

Nejedná se o žádnou obsáhlou bichli která jde extra do hloubky, ale možná právě proto by se mohla líbit většině pejskařů, kteří hledají tip jak svého psa zabavit a nebaví je studovat obsáhlé publikace.
Přiznávám, že některé triky a cviky z knihy bych možná učila jiným způsobem než třeba naváděním rukou, protože jsem příznivcem spíše shapingu, čili tvarování určitého chování, na druhou stranu celá kniha je založená na používání pozitivních metod a můžu říct, že i při přesném následováním některých postupů by neměl žádný pejsek přijít k psychické ani fyzické újmě ?.

Pokud chcete stručného průvodce různými aktivitami se psem, rozhodně ji doporučuji a myslím, že by mohla být skvělou knížkou také pro děti které mají svého pejska a chtějí ho naučit nějaké nové triky, nebo se společně zabavit.

Pokud ale chcete jít víc do hloubky, pravděpodobně vás tahle knížka „neurazí-nenadchne“.

Forma

Co se praktických věcí týče, knížka je v měkké vazbě, což je mi docela sympatické, není tak těžká a snáze se s ní cestuje ?. Je vybavená spoustou fotek což může být pro někoho výhoda, já bych jich snesla i méně.
Za co dávám mínus je v některých částech trochu nepřehlednost. V některých dvojstranách je text rozdělen příčně po stránce, někde podélně takže začnete číst a v půlce stránky text končí a pokračuje na další straně, což je trochu matoucí, zvlášť když to není hodně zřetelně oddělené, nebo v celé knížce stejným stylem.

Koupíte ji například na stránkách nakladatelství Plot (http://plotknihy.cz/cs/hry-pro-psi-hlavicky/478/p/), ale i v některých knihkupectvích.

Cena: Většinou kolem 250,-

Suma sumárum, není to nejlepší knížka o psech co doma mám, ale rozhodně ji můžu doporučit a mám díky ní spoustu nápadů na nové triky, které co nevidět vyzkoušíme ?

A co vy? Čtete knížky s tematikou kynologie? A jaká je vaše nejoblíbenější? Napište mi do komentáře!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.