Knížky o psech od nakladatelství Plot jsou pro mě téměř sázka na jistotu, takže když jsem viděla knížku Hry pro psí hlavičky, bylo jasno, že svojí sbírku knih musím rozšířit ?.
Na začátek ještě všeobecně, pokud se zajímáte o výcvik psů, pořídili jste si zrovna štěně a chcete si něco načíst, nebo tápete s výcvikem a nemáte třeba zrovna možnost navštívit nějakého dobrého trenéra, určitě mrkněte na jejich nabídku. Vydávají spoustu opravdu špičkových knih zahraničních i českých autorů a s čistým svědomím vám můžu nákup většiny knih od tohohle nakladatelství doporučit ?.

A teď k mému nejnovějšímu knižnímu přírůstku!

Obsah

Abych se úplně nerozkecávala a až tak neprozrazovala co všechno v knize najdete, vezmu to trochu obecně.

První část knihy je věnovaná teoretické přípravě na různé hry se psem. V kostce se tam dozvíte proč vůbec psi takové aktivity potřebují, pravidla hraní se psem a používání odměn, jaký vliv má plemeno na volbu hračky a hry pro vašeho psa, jak zajistit bezpečnost při hraní, nebo jak si poradit s různými komplikacemi které může hraní se psem nebo výcvik obecně přinést.

Druhá část je věnovaná konkrétním hrám, jak na doma, tak na zahradu, do vody, pro aktivní i méně aktivnější pejsky, malý prostor a podobně.

Nejedná se o žádnou obsáhlou bichli která jde extra do hloubky, ale možná právě proto by se mohla líbit většině pejskařů, kteří hledají tip jak svého psa zabavit a nebaví je studovat obsáhlé publikace.
Přiznávám, že některé triky a cviky z knihy bych možná učila jiným způsobem než třeba naváděním rukou, protože jsem příznivcem spíše shapingu, čili tvarování určitého chování, na druhou stranu celá kniha je založená na používání pozitivních metod a můžu říct, že i při přesném následováním některých postupů by neměl žádný pejsek přijít k psychické ani fyzické újmě ?.

Pokud chcete stručného průvodce různými aktivitami se psem, rozhodně ji doporučuji a myslím, že by mohla být skvělou knížkou také pro děti které mají svého pejska a chtějí ho naučit nějaké nové triky, nebo se společně zabavit.

Pokud ale chcete jít víc do hloubky, pravděpodobně vás tahle knížka „neurazí-nenadchne“.

Forma

Co se praktických věcí týče, knížka je v měkké vazbě, což je mi docela sympatické, není tak těžká a snáze se s ní cestuje ?. Je vybavená spoustou fotek což může být pro někoho výhoda, já bych jich snesla i méně.
Za co dávám mínus je v některých částech trochu nepřehlednost. V některých dvojstranách je text rozdělen příčně po stránce, někde podélně takže začnete číst a v půlce stránky text končí a pokračuje na další straně, což je trochu matoucí, zvlášť když to není hodně zřetelně oddělené, nebo v celé knížce stejným stylem.

Koupíte ji například v Martinus knihkupectví, ale sehnat se dá určitě i v knihovně.

Cena: Většinou kolem 250,-

Suma sumárum, není to nejlepší knížka o psech co doma mám, ale rozhodně ji můžu doporučit a mám díky ní spoustu nápadů na nové triky, které co nevidět vyzkoušíme ?

A co vy? Čtete knížky s tematikou kynologie? A jaká je vaše nejoblíbenější? Napište mi do komentáře!

CHCETE ODE MĚ DOSTÁVAT PRAVIDELNOU DÁVKU INSPIRACE, NOVINEK A ZAJÍMAVOSTÍ? TAK PŘIJĎTE NA INSTAGRAM! 🙂

Článek obsahuje Affiliate odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.