Posázaví je moje srdcovka, jelikož tu máme chalupu, ale i kdybych nebyla takhle zaujatá, na psí výlety je za mě úplně ideální, a to hned z několika důvodů!

  • spousta možných tras různých délek
  • skvělá dostupnost vlakem z Prahy i autem
  • rozmanitý terén
  • nádherné scenérie
  • řeka na koupání pejsků

 

 

Dneska vám dám tip na dvě trasy, jedna je dostupná vlakem, druhá je lepší spíš autem.

Suma sumárum vás ale spíš chci vyzvat, ať se určitě do Posázaví někdy vypravíte a vymyslíte si třeba nějakou svojí trasu, možností je totiž opravdu hromada!

 

Trasa č. 1

 

 

 

 

 

Mapu najdete tady

První trasa je vhodná zvlášť pro ty, kteří mají radši cestování vlakem a taky delší procházky. Má cca 10 km, takže ji zmáknete do 4 hodin a můžete mít super celodenní výlet. Začít můžete na stanici Kamenný přívoz a skončit v Petrově u Prahy nebo naopak. Směrem od Kamenného přívozu je malý kousek trasy po silnici, ale zbytek je krásná krajina přímo podél řeky Sázavy se spoustou úžasných vyhlídek.

V létě a exponovaných dnech tam potkáte nějaké lidi, takže pokud máte tu možnost, volte raději volnější dny.

Kdyby vás tahle trasa zaujala, ve více dog friendly upravené variantě je dostupná i v rámci mých interaktivních výletů pro pejskaře s názvem Pejsktrek. Jsou to takové kešky nebo hledání pokladu ve verzi pro pejskaře, tahle konkrétně má téma Po stopách psích smyslů a dozvíte se tam spoustu zajímavostí o smyslech našich čtyřnohých přátel! Více o tomhle výletu najdete tady.

 

Trasa č. 2

 

 

 

 

 

 

 

Mapu najdete tady

Tu jsem vybrala pro ty, kteří cestují raději autem a mají pejsky, kteří už nevydrží delší trasy, třeba jako naše Wikča. Celkem má něco málo před tři kilometry a zvládnete ji za necelou hodinu a půl. Jedná se o okruh, auto můžete s klidem nechat před hospůdkou na Třebsíně, kde je to mimo jiné super zastávka na limču. Vybrala jsem tentokrát i úseky bez turistického značení, ale upravit si trasu můžete podle vlastního uvážení, krajina je všude krásná.

Můj tip: Jestli budete mít ještě dost sil, dojděte z Třebsína pěšky ke Smetanově vyhlídce. Právě na tomhle místě údajně psal Smetana svoji známou Vltavu a je to vážně kouzelné místo s neskutečným výhledem.

 

Jestli máte i vy tip na nějaký svůj oblíbený výlet, budu moc ráda, když se s ostatními podělíte do komentáře :-).

 

Chcete od nás dostávat pravidelnou dávku inspirace, novinek a zajímavostí? Tak přijďte na Instagram! 🙂


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.