Možná nemáte s údržbou drápků nejmenší problém, možná vás nikdy nepadlo to řešit a možná patříte k těm, pro které je každé stříhání drápků psa boj kdo z koho.

Ať už patříte ke kterékoliv skupině, určitě si nenechte ujít tenhle díl, ve kterém jsem se zakladatelkou Facebookové skupiny Jak na drápky, Martinou Vondrákovou řešila právě péči o drápky po dobrém. A jelikož má podcast víc než hodinu, je jasné, že u tohoto tématu jsme nezůstaly. Zdánlivě banální údržba totiž souvisí i s celou řadou dalších věcí, ať už je to pohodový vztah s naším psem, společné umění komunikace i zdravotní souvislosti.

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

V podcastu doporučujeme a odkazujeme na:

– skupinu Jak na drápky
– video o alternativním střihu
– Pejsknik Brno 18.7.2020 – Odměny a tresty
– kniha Konejšivé signály
– Chirag Patel
– video s brusným targetem
– knihu Cooperative veterinary care
– Lori Nanan
– Roz Pooley
– kleště Miller’s Forge (s červenou rukojetí) a DoggyMan 12,5 cm od Kruuse (bílé s modrým proužkem)

 

Video, které zmiňujeme v podcastu:

Podcast můžete v aplikaci Apple podcasts během pár vteřin ohodnotit a dát mi tak zpětnou vazbu, zda se vám rozhovory líbí.

CHCETE ODE MĚ DOSTÁVAT PRAVIDELNOU DÁVKU INSPIRACE, NOVINEK A ZAJÍMAVOSTÍ?
TAK PŘIJĎTE NA INSTAGRAM! 🙂

 

 

Pokud máte jakékoliv náměty na hosty do podcastu, postřehy, připomínky nebo nápad na spolupráci v rámci podcastů, kontaktovat mě můžete na e-mailu pejskarium@elitebloggers.cz.

6 Replies to “Jak pečovat o psí drápky?

  1. Terko, to je tak prima poslouchat ty tvoje podcasty. Moc se mi líbí, jak přirozeně reaguješ na svoje hosty. 🙂 Tenhle podcast je můj asi nejoblíbenější plus ještě ten s Frantou Šustou. 🙂
    Doufám, že se někdy přesuneš s konferencí i do Brna, protože Praha už je pro mě trochu z ruky. 🙂

  2. Používám u fenky klasickou brusku na gelové nehty(asi z Aliexpress) za stovku a funguje to. 🙂 Rychlé a hlavně precizní. Fenka drží a je spokojená.

  3. Pes, který má dostatek pohybu, nepotřebuje drápy krátit, obrušují se samy chůzí. Pokud je potřeba drápy krátit, je jemný pilník na železo tím nejlepším nástrojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.