Pejskárium přerušeno, v dnešním díle to bude veverkárium! Čas od času jsem se rozhodla zprostředkovat vám rozhovor i s někým, kdo se nevěnuje psům, ale téma přesto souvisí s přírodou a mám pocit, že vám ten člověk má co předat. A dneska přijal pozvání Petr Soukup, který se svojí manželkou Kateřinou založil unikátní záchrannou stanici pro veverky, kde se daří každoročně zachraňovat a vracet do přírody desítky mláďat, se kterými by si jinak málokdo věděl rady.

Za léta, co se téhle bohulibé činnosti s Káťou věnují, už systém péče o veverky dovedli téměř k dokonalosti a mají na kontě taky veveřáckou bibli, knihu s názvem Veveřácká kronika, která je detailním a zároveň velmi zajímavým a laskavým nahlédnutím do života divoce žijících veverek.

V podcastu se dozvíte:
– zda vadí, když naši psi v parcích a přírodě veverky honí
– jak poznat veverku, která potřebuje naši pomoc
– z čeho se skládá veverčí jídelníček
– čím se dokrmují opuštěná mláďata
– jak vypadá vypouštění do přírody

A spoustu dalších neskutečně zajímavých informací.

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

Záchrannou stanici pro veverky Pinky najdete na Facebooku nebo na webu www.veveratka.cz. Knihu Veveřácká kronika najdete na www.veverackakronika.bloudil.cz.


Chcete ode mě dostávat pravidelnou dávku inspirace, novinek a zajímavostí?
Tak přijďte na Instagram! 🙂

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot

3 Replies to “Záchranná stanice pro veverky – rozhovor s Petrem Soukupem

  1. Tento podcast by se mi hodil minulý rok, kdy mně donesl táta z lesa malé mládě veverky (táta kácel strom a našel ji na zemi, mámu prý nenašel), tak jsme mu dávali injekční stříkačkou jídlo a měli jsme ji v kleci pro morče, nechali jsme ji venku (zateplili jsme ji klec), ale jednoho dne vypadla z klece a umrzla,vydržela u nás dlouho. Samozřejmě jsem ji pro brečela a udělala ji hrobeček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.