Pejskárium přerušeno, v dnešním díle to bude veverkárium! Čas od času jsem se rozhodla zprostředkovat vám rozhovor i s někým, kdo se nevěnuje psům, ale téma přesto souvisí s přírodou a mám pocit, že vám ten člověk má co předat. A dneska přijal pozvání Petr Soukup, který se svojí manželkou Kateřinou založil unikátní záchrannou stanici pro veverky, kde se daří každoročně zachraňovat a vracet do přírody desítky mláďat, se kterými by si jinak málokdo věděl rady.

Za léta, co se téhle bohulibé činnosti s Káťou věnují, už systém péče o veverky dovedli téměř k dokonalosti a mají na kontě taky veveřáckou bibli, knihu s názvem Veveřácká kronika, která je detailním a zároveň velmi zajímavým a laskavým nahlédnutím do života divoce žijících veverek.

V podcastu se dozvíte:
– zda vadí, když naši psi v parcích a přírodě veverky honí
– jak poznat veverku, která potřebuje naši pomoc
– z čeho se skládá veverčí jídelníček
– čím se dokrmují opuštěná mláďata
– jak vypadá vypouštění do přírody

A spoustu dalších neskutečně zajímavých informací.

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

Záchrannou stanici pro veverky Pinky najdete na Facebooku nebo na webu www.veveratka.cz. Knihu Veveřácká kronika najdete na www.veverackakronika.bloudil.cz.


Chcete ode mě dostávat pravidelnou dávku inspirace, novinek a zajímavostí?
Tak přijďte na Instagram! 🙂

3 Replies to “Záchranná stanice pro veverky – rozhovor s Petrem Soukupem

  1. Tento podcast by se mi hodil minulý rok, kdy mně donesl táta z lesa malé mládě veverky (táta kácel strom a našel ji na zemi, mámu prý nenašel), tak jsme mu dávali injekční stříkačkou jídlo a měli jsme ji v kleci pro morče, nechali jsme ji venku (zateplili jsme ji klec), ale jednoho dne vypadla z klece a umrzla,vydržela u nás dlouho. Samozřejmě jsem ji pro brečela a udělala ji hrobeček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.