Jak se prosazují a hájí zájmy zvířat? Co a kdo stojí za zpřísněním trestních sazeb za týrání zvířat a proč jde o tak důležitou a přelomovou změnu?

Jistě vám neuniklo, že před pár týdny byla po dvou letech snažení konečně odhlasována následně prezidentem podepsána novela trestního zákoníku a byly zpřísněny trestní sazby za týrání zvířat. A právě na tom mají Tereza a Robert Plickovi z advokátní kanceláře Plicka & Partners, stojící za organizací Hlas zvířat, lví podíl.Kolem tohoto tématu koluje řada zjednodušení, někdo tvrdí, že už to mělo být dávno, někdo zase že zvýšení trestu v konečném důsledku není tak velké, aby to něco změnilo.

Proto mám obrovskou radost, že si udělali čas a dorazili na natáčení podcastu. Nechci zabředávat do nějakých klišé, ale já sama jsem netušila, jak obrovské, náročné a komplexní téma to je a jak důležité je právě tohle řešení věcí od podlahy, na které řada z nás nemá „koule“ ani potřebné znalosti a ochotu obětovat tomu neskutečné množství času a energie.

Proto tenhle rozhovor doporučuji k poslechu všem, i když se třeba bojíte, že bude příliš odborný, nebude, nebojte 🙂.

Podcast

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

One Reply to “Jak se bojuje za práva zvířat – Tereza a Robert Plickovi”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.