Voříšci, kříženci, vestajové, každý jim říká jinak.

 

Kříženci

 

Vzhledem k tomu, kolik plemen už jsme si v podcastech přiblížili, se nabízelo věnovat jednu epizodu právě voříškům. Jak to ale pojmout, když v jejich krvi může kolovat vlastně jakékoliv plemeno? Jen kombinací kříženců konkrétních plemen, když vezmeme v potaz 361 uznaných a dočasně uznaných plemen by totiž dalo číslo 64 980!

 

Kříženec voříšek vestaj podcast

 

Nějakou dobu jsem proto tohle téma odkládala, až mě napadlo pozvat si Míšu Zemánkovou, ředitelku útulku Dogpoint o. p. s.. Za dobu, co útulek existuje jí prošlo rukama obrovské množství psů nejen různých konkrétních ras, ale právě i jejich kříženců. A tak jsme se společně podívaly na zoubek tomu, jak vůbec k pořízení voříška přistoupit, co je na nich skvělé a co možná trochu míň, jak to funguje s voříšky z inzerátů a nabídkami útulků, na co by si měl dát člověk pozor i to, s jakými “exoty” mezi voříšky se Míša setkala.
Dozvíte se i to, kde vlastně vzniklo pojmenování voříšek a jak to probíhá, když chcete díky genetickým testům zjistit původ svého pejska.

 

voříšci kříženci podcast

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

 

Chcete si poslechnout i bonusovou část tohoto podcastu? Přidejte se do Pejskárium fanklubu na Herohero! To je česká platforma, díky které můžete v ceně jednoho kafíčka měsíčně podpořit moji tvorbu a vznik dalších dílů tohoto podcastu. Na oplátku dostanete vstup do kompletního archivu bonusových materiálů a spoustu dalších výhod :-).

Pokud chcete útulek Dogpoint podpořit, mrkněte na jejich web, kde najdete veškeré informace. Každoročně vydávají třeba krásné kalendáře a diáře, které vám můžou dělat radost celý rok a průběžně připomínat, že i osud opuštěných psů by nám neměl být lhostejný.

Podcast můžete v aplikaci Apple podcasts během pár vteřin ohodnotit a dát mi tak zpětnou vazbu, zda se vám rozhovory líbí.

Za střih a úpravu podcastu děkuji Terezce, která stojí za projektem “Kreativní brejloun”,  její krásné psí ilustrace najdete na Instagramu.

Jestli vás zajímá víc podobných příspěvků, článků a tipů do života se psem, budu se na vás těšit na Instagramu!


Poznámka pod čarou:
Rozhovory v podcastech reprezentují také osobní názory hosta, které se nemusí vždy shodovat s tím, co šířím sama za sebe v rámci svých dalších kanálů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.