Puller je výcviková pomůcka a vlastně i hračka, která je na trhu už pár let, ve světě konkrétně od roku 2010. Nicméně až v roce 2016 se v ČR začal rozjíždět sport Dog Puller, ve kterém se v soutěžních disciplínách využívá právě tento kruh. Puller se tak dostal do povědomí více pejskařů. Pojďme se mu dnes podívat na zoubek :-). Recenze na puller je tu!

 

Na začátek je nutno říct, že se vyrábí v několika provedeních:

  • Puller Micro – vhodný pro toy plemena a štěňata malých plemen – třeba pražské krysaříky
  • Puller Mini – vhodný např. pro jorkšíry, bišonky, boloňáky a psy podobných velikostí
  • Puller Midi – velikost vhodná např. pro teriéry a drobné border kolie
  • Puller Standart – standartní velikost vhodná pro většinu psů
  • Puller Maxi – široký robustní kruh pro psy s velkou tlamou

Verze Micro, Mini, Midi a Standart se prodává v balení po dvou kusech právě pro své využítí při sportovních disciplínách, verze Maxi je balená pouze po jednom kuse a myslím, že se bude líbit zejména majitelům stafordů, bullíků, velkých maliňáků a podobných mazlíků :-).

Dlouho jsem zvažovala, jestli tahle věcička bude mojí tollerku bavit, ale zamilovala si ho okamžitě. Ještě pár let zpátky by se s hračkou z tohohle materiálu, ač je jemný a do tlamy podle mě příjemný, vůbec nepřetahovala, ale v rámci tréninku u naší trenérky Radechy  jsme Wikču naučily přetahovat se prakticky s jakoukoliv hračkou. Na sport nás asi moc neužije, jednak je Wikča nemocná a musí se celkem šetřit, a také já nejsem zrovna soutěživý typ, ale na zpestření procházek a tréninku ho rozhodně využiju a hlavně – PLAVE! ? Což je téměř jistá záruka úspěchu pro jakéhokoliv vodumilného pejska. Někdy vám povím, jak jsem plavala v pozdním létě v rybníku plném vody nevalné kvality pro oranžové dummy (pomůcka na trénování aportů hlavně pro retrívry), protože ho Wikča ve vodě neviděla a mně bylo líto tam tak drahou srandu nechat jen tak :-D. Tahle věcička je do vody rozhodně lepší, protože je dost velký, lehký a skvěle viditelný.

Často v různých diskuzích sleduju, že co se týče názoru na Puller, lidi se většinou dělí na dvě skupiny – jedni ho milují a doporučují všemi deseti, skvěle jim drží a psa baví, druzí tvrdí že byl okamžitě vejpůl, psa nezajímá a jsou to vyhozené peníze.
No asi takhle – opravdu klíčové je vybrat správnou velikost pro vašeho pejska, protože už jsem x krát viděla, že si někdo vybral pro stafbullíka s mega čelistmi a neuvěřitelným stiskem velikost MIDI, která je určená pro drobné borderky nebo jack russelly. Bohužel potom samozřejmě Puller nevydrží. Hlavně bull plemena, maliňáci a podobní potřebují minimálně velikost Standard. Potom se často stává, že páníček nechá Puller svému psovi jen tak na žvýkání do pelechu a diví se, že je za chvíli rozžvejkaný – no divit se není čemu, protože Puller opravdu není hračka určená na hru o samotě. Skvěle drží, fakt! Ale když se s ním přetahujete, psovi házíte, používáte na skákání apod. Materiál je uzpůsobený psím zubům pro tyhle aktivity, ne pro žvýkání ;). Další kapitola je přetahování více psů najednou – jestli chcete puller na přetahování více psů, vždycky volte větší velikost, ale puller primárně není určený na přetahování více psů, takže se prostě může stát, že vlivem nerovnoměrného rozložení sil praskne, hlavně dáte-li ho k dispozici partičce teriérů nebo zmiňovaných maliňáků :-).

Za mě tedy Puller ano, já miluju fialovou barvu, Wikča miluje všechno, co lítá, kutálí se, nedej bože i plave.

Jo a když se vám ho nebude chtít na procházce nosit, můžete ho hodit psovi na krk a máte ruce volné :-).

P.S. Cena za kruhy se většinou pohybuje od 198 do 498 Kč.

One Reply to “RECENZE – Puller – fialový kruh, nebo něco víc?”

  1. Ahoj a díky moc za super recenzi. Hračky pro mého čtyřnohého miláčka hledám všude možně. Hodně poslední dobou čerpám ze stránek https://tvorove.cz/ tam totiž mají rubriku zaměřenou na péči o zvířata a spoustu zajímavých tipů. Hračku kterou jsem pořizovala svému miláčkovi k vánocům už máme dost ohranou, a tak je pomalu ale jistě čas na výběr další 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.