Když jsem přemýšlela, jaká témata zařadit do podzimní Pejskárium konference, Helča Pozníčková Hejzlarová s povídáním o hersenwerku mi do tématu Mise: Šťastný pes přišla jako skvělá volba.

Hersenwerk, tedy hlavolamy pro psy na míru je v ČR poměrně nová aktivita, ale získává si stále více příznivců. Je to totiž aktivita vhodná pro doslova každého pejska a ač vypadá na první pohled úplně jednoduše, dokáže velké věci. Pomocí na míru sestavených hlavolamů z naprosto jednoduchých pomůcek můžeme svému psovi pomoci zrelaxovat, zklidnit se, podpořit jeho sebedůvěru, ale i překonat strach ze silvestrovských ohňostrojů a jiných bubáků.

Jestli jste pojem hersenwerk ještě neslyšeli, určitě tenhle rozhovor nepropásněte, jsem si téměř jistá, že by si ho váš pes zamiloval.

A pokud jde o Helču, aktuálně je hlavní instruktorkou a vedoucí hersenwerku v ČR a jak sama říká, v rámci trénování psů a jejich páníčků ho zařazuje do téměř každé lekce. V rozhovoru mi Helča prozradila, jaké nejčastější polopravdy kolují kolem používání hlavolamů, proč se deskové hlavolamy do hersenwerku neřadí, jak funguje vzdělávání poradců hersenwerku a spoustu dalších zajímavých věcí.

Věnujete se se svým psem hersenwerku? Nebo tenhle pojem dneska slyšíte poprvé? Budu moc ráda, když mi napíšete do komentáře! 🙂

4 Replies to “Podcast – Helena Hejzlarová – Hersenwerk

  1. Našla jsem naše plemeno Shiba inu, náš se učí velmi, zvlášť když dostane kousek buchty. To umí cvik za pár vteřin a dobře reaguje na posunkovou řeč. Myslím, že jako každý člověk je jiný, tak to platí u psů v každém plemeni najdete psa který poslouchá víc a některý vůbec, také záleží na člověku, jak ho učí,shiby jsou hodně chytré a vynalézavé, vždycky musí být člověk o krok dopředu než shiba, pak je to v pohodě,ale pokud během života získá špatnou zkušenost se psy, tak pak se dává dokupy hodně let, ale i to se dá zvládnout. Nakonec v Japonsku je to lovecké plemeno, tak nějaké pracovní předpoklady mít musí.

  2. Nikdy jsem o tom neslyšela. Je nějaký limit věku, kdy je možné začít? Mám7-měsíční čertici hovawarta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.