Jsou vám tyhle otázky povědomé?

  • Jak vybrat vhodné plemeno psa?
  • Jaký je rozdíl mezi psem bez PP a s PP?
  • Mám si pořídit křížence nebo plemeno?
  • Jak vybrat veterináře?
  • Kdy začít trénovat psa
  • Jakou pořídit základní výbavu pro psa? 
  • Čím krmit psa?
  • Je lepší obojek nebo postroj?

Vsadím se, že většinu z nich si spousta z nás pokládala nebo pokládá v životě se psem. A ač se můžou zdát jako naprosté banality, považuju je za hodně důležité. O to víc mě mrzí, když potom kolem sebe vidím mám pocit stále menší ochotu trpělivě vysvětlovat, proč je lepší uvažovat nad psem z útulku než pořizovat psa bez papírů a že s tím výstavy mají jen pramálo společného a celou řadu dalších věcí.

Takže jsem usedla a natočila můj pohled na všechny tyhle věci s plánem, že ho pošlu každému, kdo některou z těch věcí řeší a taky ambicí, že se dostane mezi co nejvíc budoucích a čerstvých majitelů pejsků a třeba jim v něčem pomůže s rozhodováním nebo otevře oči. Pomůžete mi s tím?

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

 

 


Chcete ode mě dostávat pravidelnou dávku inspirace, novinek a zajímavostí?
Tak přijďte na Instagram! 🙂

One Reply to “Pejskařovo minimum aneb nejčastější otázky pejskařů začátečníků”

  1. Super podcast 🙂 napriek tomu, ze sa na psa este len pripravujem, mi uz bola vacsina tem ktorym ste sa venovali znama. Ale napadla ma otazka, ktorej ste sa nevenovali, v ktorej este ani ja nemam uplne jasno, a to je to, v ktorych pripadoch je pre zaciatocnika lepsi pes, alebo fena…viem ze to este dost zalezi od samotneho plemena, pripadne aj urcenia psa. Sama som asi skor priklonena k fene, z dovodov vacsej znasanlivosti s druhymi psami, a pritomnostou uz jedneho starsieho psa, sice kastrovaneho, u rodicov. Tiez chcem dlhosrste plemeno, a tam ma u psov odradza to neustale obcurane brucho. Ale pri fene ma zase odradzaju vacsie zdravotne rizika (zanety, falosne brezosti…), ktore mozu viest k nevyhnutnosti kastracii, ktora u feneciek opat nesie vacsie rizika ako naopak u psov (ked si to takto porovnam tak je niake to obcurane brucho u psa uplna malichernost..)..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.