Asi o žádném plemeni se nedá říct, že by nebylo zajímavé, ale na basety jsem se extra těšila! Nevěděla jsem o nich téměř nic, když nepočítám fakt, že je to ten ušatý pes na krátkých nohou, kterého vídám na Vánoce v Popelce.

A tak pro vás asi nebude překvapením, že vznikl další neskutečně zajímavý díl o plemeni, které je daleko víc, než jen ten “ušatý pes na krátkých nohou”.

Mým hostem byla dlouholetá chovatelka, rozhodčí FCI a zakladatelka chovatelské stanice Bohemia Horrido a autorka knihy o basetech, paní Iva Černohubová.

 

Iva černohubová baset
Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

 

 

Foto: Michaela Přenosilová

 

 

Chcete si poslechnout i bonusovou část tohoto podcastu? Přidejte se do Pejskárium fanklubu na Herohero! To je česká platforma, díky které můžete v ceně jednoho kafíčka měsíčně podpořit moji tvorbu a vznik dalších dílů tohoto podcastu. Na oplátku dostanete vstup do kompletního archivu bonusových materiálů a spoustu dalších výhod :-).

 

 

Baset
Foto: Michaela Přenosilová

 

 

V podcastu zmiňujeme mimo jiné tyto zdroje:

Mrkněte taky na pár zajímavých videí o basetech a jejich práci:

 

Trénink basetů ve Francii

 

Lovecká smečka basetů ve Francii

 

Field Trials v USA

Podcast můžete v aplikaci Apple podcasts během pár vteřin ohodnotit a dát mi tak zpětnou vazbu, zda se vám rozhovory líbí.

Za střih a úpravu podcastu děkuji Terezce, která stojí za projektem “Kreativní brejloun”,  její krásné psí ilustrace najdete na Instagramu.

Jestli vás zajímá víc podobných příspěvků, článků a tipů do života se psem, budu se na vás těšit na Instagramu!


Poznámka pod čarou:
Rozhovory v podcastech reprezentují také osobní názory hosta, které se vždy nemusí shodovat s tím, co šířím sama za sebe v rámci svých dalších kanálů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.