Podcast – O smrti pejsků s MVDr. Pavlínou Pšeničkovou

Téma smrti a umírání vůbec není jednoduché, co si budem povídat. Na druhou stranu ho vnímám jako velmi důležité. Proč? To jsem vysvětlila v tomhle díle podcastu, kde byla mým hostem veterinářka Pavlína Pšeničková.

Probraly jsme společně téma smrti z různých úhlů pohledu a proto v něm najdete odpovědi na tyhle otázky:

 • jak probíhá uspání psa?
 • bolí ho to?
 • co se děje se psem potom?
 • jak poznat, že přišel ten správný čas?
 • jak to vysvětlit dětem?
 • jak to udělat nejšetrněji?

Tentokrát by mě opravdu zajímala vaše zpětná vazba a pokud máte pocit, že by tenhle díl byl přínosný pro někoho dalšího, sdílejte ho prosím dál.

 

 

2 Replies to “Podcast – O smrti pejsků s MVDr. Pavlínou Pšeničkovou

 1. Moc hezký rozhovor! Terezko, jen tak dál 🙂
  Ohledně toho správného “načasování” – náš vete, když jsme to s ním řešili (starší pejsek, odcházely mu ledviny), tak vždy říkal: “Nechte ho žít, dokud je to ještě psí život…” Myslím, že jsme ten čas tehdy zvolili “dobře”.
  Bylo to strašné, smutné, ale neumím si představit, že bych v tom toho psa nechala sama. Naopak mi přijde, že tohle je jedna z nejdůležitějších věcí, které pro svého životního parťáka můžeme udělat. ♥

 2. Děkuji za rozhovor, jsou to 3 týdny co jsem musela nechat uspat mého 5,5 let starého vlkodava. Lymfom a kombinace ochrnutí, postupně úplně. Snažili jsme se, ale opravdu přišel den, kdy on dal sám najevo, že už ne. Hrozně to bolí, ale alespoň jsem mu snad naposled pomohla. Myslím, že ten den poznají oba. Pejsek i majitel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.