Sama jsem vlastně netušila, jak horké téma péče o zuby je. Až do té doby, než jsme podcenili stav zubů naší Adiny a možná úplně zbytečně přišla o spoustu z nich.

Když mi při návštěvě veteriny Pavlína Pšeničková povídala o tom, jak důležité je věnovat se prevenci, co všechno může špatný stav zubů způsobovat a jak často tohle téma s majiteli pejsků řeší, bylo mi jasné, že tohle téma musíme rozvést víc a podělit se o to rovnou s vámi.

Díky tomu vznikl další veledůležitý díl podcastu, který má ambice tak trochu změnit naše vnímání péče o psí chrup a hlavně ponouknout nás všechny, abychom případné problémy řešili hned!

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

 

 

 

Zdroj: American Animal Hospital Association

 

5 Replies to “Jak pečovat o zuby psa

      1. Môžem sa opýtať či začínajúci zubný kameň je nutné odstrániť ultrazvukom alebo je ešte nejaká možnosť to vyčistiť pastou atď.

  1. Hledala jsem na internetu informace o péči o psí zuby, ale našla jsem tolik informací a laických názorů, že jsem absolutně nevěděla co je tedy správně a čemu věřit. Náhodou jsou narazila na Váš podcast a jsem ráda, že mi, a určitě nejen mě, paní doktorka, jakožto odbornice ve svém oboru, udělala takovou osvětu. Teď už vím jak na to, a vzhledem k tomu, že máme štěně buldočka, začneme včas o zoubky správně pečovat. Ráda si poslechnu Vaše další podcasty a věřím, že pro mne budou inspirací, stejně jako tento.

    1. Moc děkuju, Kamilo, to mám fakt velkou radost. Přesně za tímhle účelem to tvořím. Paní doktorka Pšeničková je nejen super lékařka ale taky člověk, mám z tohohle dílu fakt radost. Myslím, že to vysvětlila krásně a i já jsem si z toho spoustu věcí odnesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.