BARF neboli krmení syrovou stravou je téma, které často rozděluje pejskaře na dva tábory. Jedni na něj nedají dopustit, druzí si zase nedokážou představit, že by krmnou dávku sestavovali sami, jak by řešili krmení na cestách apod.

Zas a znovu, jako u všeho, ani tohle téma není černobílé. A i tak jsem se na něj snažila nahlídnout společně s veterinářkou Markétou Reinert, která se krmení syrovou stravou, poradenství, sestavování krmných plánů a krmení barfem celkově věnuje již několik let.

Probraly jsme všechny otázky, které si minimálně jednou položil každý majitel psa, který nad krmením masem byť jen uvažoval:

– jak sestavit vyváženou krmnou dávku
– jak je to s podáváním doplňků stravy při barfování
– můžu míchat granule i barf?
– jaké testy by měl pravidelně absolvovat pes krmený barfem? `
– jaké diagnózy jsou a nejsou překážkou v barfování?

Líbí se vám podcasty Pejskárium a chcete je mít k dispozici ještě dříve včetně bonusů? Přidejte se do Pejskárium fanklubu na Herohero!

Jestli máte apple zařízení, podcast si můžete pustit tady, najdete ho taky na Spotify a nebo prostě klikněte na přehrávač:

Více než 40 minut dlouhý bonus k tomuhle dílu najdete na Herohero 🙂

Paní doktorka Reinert poskytuje také konzultace na své veterinární klinice Animal v Kutné Hoře.

One Reply to “BARF – MVDr. Markéta Reinert (Rázgová)”

  1. Dobrý den,také bych chtěla krmit Barfem ale mamina mě od toho odrazuze. Tvrdí že v syrovém mase jsou červy a škrkavky a že syrovým masem čubě spíš ublížím. Čubina odčervená je,přináší barfování tedy nějaká rizika ? Děkuji za případnou odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.